Tepalai

Dažnai nutinka taip, kad nusipirkusieji automobilį svarsto, keisti ar ne variklio tepalus. Atsakymas paprastas: net jei tepalai ir atrodo šviesūs, juos patartina pasikeisti. Prieš keisdami visuomet pasižymėkite, kiek nuvažiuota kilometrų, ir kito keitimo datą. Daugelis mano, kad seni tepalai yra tamsūs. Bet tokie būna ne visada.

Tamsūs tepalai nebūtinai yra blogi, kai kurios tepalų markės natūraliai būna tamsesnės, o dyzeliniuose automobiliuose tepalai patamsėja kur kas greičiau nei benzininiuose. Tačiau ir dyzeliniams, ir benzininiams varikliams galioja toks pats tepalų keitimo intervalas. Kartais dėl prastų arba senų tepalų kyla įvairių variklio problemų, pavyzdžiui, kompensatoriai ima „kalti“ – jie pirmieji tarsi praneša apie nekokybiškus ar seniai keistus variklio tepalus.

Tokie gali prastai tepti variklį, ypač ekstremaliomis sąlygomis – kai šaltas oras ar aukšti variklio sūkiai, tolimos ir ilgos kelionės. Be to, kaupiasi nuosėdos, apsineša vidinės detalės, būna, kad užstringa tepaliniai žiedai ir variklis pradeda deginti tepalus. Seni tepalai esant šaltam orui pasidaro tirštesni, todėl sunkiau paleisti automobilį, padidėja kuro sąnaudos.