Stabdžio trinkelės

 Stabdžių kaladėlių keitimas yra vienas iš turbūt dažniausiai pasitaikančių ir kiekvienam automobilio vairuotojui žinomas automobilio remontas. Stabdžių kaladėlių būna labai įvairių, tiek forma, tiek sudėtimi ir galų gale paskirtimi. Reikėtų taip pat paminėti kad stabdžių kaladėlės yra tiek automobilio priekyje tiek gale, paprastai galinės kaladėlės dyla lėčiau ir yra keičiamos rečiau nei priekinės, dėl mažesnio krūvio kuris tenka galimiems stabdžiams kaladėlės yra ir kitokios formos, paprastai mažesnės nei priekinės ir net skirtingos sudėties.

Žemiau pateikiame pavyzdį kaip dažniausiai atrodo priekinės stabdžių kaladėlės. Nuotraukoje matysite tiek paprastas priekines kaladėles tiek kaladėles kurios jungiasi prie sudilimą fiksuojančių daviklių ir nudilus kaladėlei iki minimalios ribos automobilio priekiniame skydelyje pradeda šviesti speciali lemputė bylojanti apie kaladėlių nusidėvėjimą ir laiką keisti stabdžių kaladėles.

Kai kuriuose automobiliuose stabdžių kaladėlės turi specialius daviklius kurie stebi kaladėlių nusidėvėjimą ir pasiekus minimalią stabdžių kaladėlių ribą vairuotojui yra pranešama apie laiką keisti kaladėles.

Jei automobilio gale stovi būgnai, yra šiek tiek sunkiau nustatyti stabdžių kaladėlių būklę bei kada jos keistos kadangi jų tiesiog priešingai nei priekyje nesimato. Tokiu atveju jei niekada savo automobiliui nekeitėte šių galinių stabdžių kaladėlių, lankantis automobilių servise patartume pasitikrinti stabdžių kaladėlių stovį ir reikalui esant kaladėles keisti.

 Kaladėles reikia keisti tuomet kai jos sudyla. Kad ir kaip paprastai šis argumentas skambėtų, bet paprastai dylančios priekinės stabdžių kaladėlės pradeda skleisti cypimo garsą tuomet kai jau laikas jas keisti. Tas garsas yra skleidžiamas dėka specialios plokštelės kuri pritvirtinta prie kaladėlės tam kad kai ji nulydą iki reikiamo lygmens metaliukas pradeda liesti stabdžių diską ir skleisti aštrų cypimo garsą, jei tokį garsą girdite stabdydami kuris sklinda iš automobilio priekio – tai ženklas jog reikia patikrinti ir tikriausiai pakeisti stabdžių kaladėles. 

 Mes Jums pasiūlysim visu markių automobiliams stabdžių kaladėlės .

 

Stabdžių trinkelės visų markių automobiliams.